LAJMI I FUNDIT:

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Manchester United, Rio Ferdinand, ka pohuar në mënyrë sensacionale se Mikel Arteta do të largohej nga Arsenali në rast se “Djajtë e Kuq” i bëjnë një ofertë.

Arteta ka bërë një punë të jashtëzakonshme me “Topçinjtë” gjatë dy sezoneve të fundit dhe po lufton për titullin e Ligës Premier përësri këtë sezon.


United në anën tjetër, janë shumë larg ekipeve të mëdha përsëri pas një sezoni dëshpërues nën udhëheqjen e Ten Hag.

Si rezultat, e ardhmja e holandezit është e pasigurtë, me aksionarin e ri Sir Jim Ratcliffe dhe ekipin e tij INEOS, që dyshohet se nuk e përkrahin idenë që Ten Hag të jetë trajner i United në mënyrë afatgjatë.

“Arteta do dëshironte të largohej nga Arsenali dhe t’i bashkohej Manchester Unitedit, 100 për qind. Askush nuk po thotë se do të ndodhë por nëse Man United është në një ëndërr të çmendur dhe thonë, ‘a e dini çfarë, Erik Ten Hag, faleminderit’ ose nëse Ten Hag kërkohet nga Bayerni dhe shkon atje, pastaj Man United do të thoshte se në krye të listës është Arteta”, ka thënë Ferdinand.

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës
Lexo po ashtu Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

“Djajtë e Kuq” renditen në pozitën e gjashtë në Ligën Premier këtë sezon, ndërsa tashmë janë eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Arsenali në tjetrën aën po garon për titull me Manchester Cityn dhe Liverpoolin teksa është pjesë e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Premier League
Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

Xavi tregon si ndryshoi Barcelona pas vendimit të tij, ka disa fjalë edhe për El Clasicon

La Liga
Kalo në kategori