LAJMI I FUNDIT:

Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit

Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit
(Foto: Getty Images)

Edin Dzeko nuk ishte i kënaqur me zëvendësimin në finalen e Kupës së Italisë kundër Fiorentinas dhe pati një shkëmbim fjalësh me Simone Inzaghin në momentin e largimit.

Boshnjaku u largua nga fusha në minutën e 58-të për t’ia lënë vendin Romelu Lukakut.

Sulmuesi shihej se ishte i pakënaqur me vendimin duke goditur një shishe që ndodhej pranë dhe është parë duke iu drejtuar trajnerit që ndodhej disa metra më larg.

Interi mposht Fiorentinan dhe fiton trofeun e parë të sezonit
Lexo po ashtu Interi mposht Fiorentinan dhe fiton trofeun e parë të sezonit

Siç transmeton Football Italia, as strategu italian nuk e pranoi mirë reagimin e tij dhe ia ktheu, para se të shtyhej nga një anëtar i stafit.

Interi u rikthye nga disavantazhi për ta mposhtur Fiorentinan në finalen e Romës falë dygolëshit të Lautaro Martinezit.

37-vjeçari Dzeko ka shënuar 14 gola në 49 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, ndërsa ka kontratë me Interin vetëm deri në fund të qershorit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori