Interi “shfryhet” te Bologna, fiton me goleadë

Interi ka fituar me rezultat të thellë 6-1 në shtëpi ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Serie A.

Nerazzurrët kanë arritur t’i kthehen fitores pas humbjes në derbi nga Juventusi, duke u shfryrë te Bologna.

Pjesa e parë e ndeshjes nisi me një befasi nga mysafirët, por vendasit u kthyen shpejt në lojë duke shënuar tri gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 22-të me anë të Charalampos Lykogiannis, i cili shënoi për 0-1, por Edin Dzeko (26’) barazoi shifrat 1-1 me një gol të bukur.

Pas barazimit, Interi u vërsul duke shënuar fillimisht me Federico Dimarcon (36’) një gol të bukur nga gjuajtja e lirë për 2-1 dhe Lautaro Martinez (42’) për 3-1.

Në pjesën e dytë, Nerazzurrët ishin skuadër dukshëm më e mirë, duke shënuar edhe tri gola tjerë për një fitore të madhe.

Goli i parë në këtë ndeshje erdhi në minutën e 48-të me anë të Dimarcos, i cili shënoi përsëri një gol të bukur për 4-1, ndërsa Hakan Calhanoglu (59’) ishte i saktë nga pika e bardhë për 5-1.

Për golin e fundit dhe të fitores 6-1 u përkujdes i inkuadruar Robin Gosens (76’) që shënoi nga afërsia pas asistimit të Dzekos.

Pas kësaj fitore, Interi e sheh veten në pozitën e pestë me 27 pikë, teksa Bologna renditet e 13-ta me 16 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Nerazzurët luajnë në udhëtim te Atalanta, teksa Bologna e pret Sassuolon. /Telegrafi/

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Fiton 300 mijë euro në javë dhe është titullar, ylli i Cityt merr vendimin përfundimtar për t'u larguar në verë

Ndër kryesorët te Real Madridi, por Andriy Lunin vetëm dy futbollistë fitojnë më pak se ukrainasi te Los Blancos

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Po ndiqet nga tre top klube evropiane, ylli i Realit po refuzon kontratën e re dhe dëshiron largimin nga Los Blancos