LAJMI I FUNDIT:

Interi planifikon t’i ndajë rrugët me Diego Godin

Interi planifikon t’i ndajë rrugët me Diego Godin

Antonio Conte ka mbetur i zhgënjyer nga paraqitjet e Diego Godinit, andaj është i gatshëm që të largojë nga Interi.

Reklama

Mbrojtësi uruguaian u transferua nga Atletico Madridi në vitin 2019 si lojtar i lirë, mirëpo ka dështuar të adaptohet në taktikat e trajnerit italian.

Sipas asaj që raporton AS, në këtë verë Godin do të largohet nga Giuseppe Meazza e që mund të vazhdojë karrierën në vendlindjen e tij.

Cavani gjatë një dueli me Diego Godin (Foto: FC Inter/Instagram)

34-vjeçari kishte treguar formë të lartë te Atletico për më shumë se tetë vite, mirëpo në Serie A nuk arriti të lë gjurmë.

Darmian te Interi nëse Godin largohet
Lexo po ashtu Darmian te Interi nëse Godin largohet

Conte thuhet se ka biseduar me mbrojtësin dhe i ka bërë të ditur që në këtë verë të gjejë një skuadër të re.

Interi pritet t’i bëjë edhe disa transferime në verë, derisa rrezikon t’i humbë edhe disa lojtarë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Gjyqtarët e VAR-it që anuluan një gol të rregullt të Liverpoolit marrin dënimin

Premier League
Kalo në kategori