Interi përjeton humbjen e dytë radhazi, mposhtet nga Sassuolo (Video)

during the serie A match between US Sassuolo and FC Internazionale at Mapei Stadium - Citta' del Tricolore on December 23, 2017 in Reggio nell'Emilia, Italy.

Interi ka përjetuar edhe humbjen e dytë në këtë sezon, pasi u mposht me rezultat minimal 1-0 në udhëtim te Sassuolo.

Në pjesën e parë të ndeshjes, Nerazzurrët ishin më të mirë duke arritur të krijojnë disa raste të mira për gol me anë të Milan Skriniar (8′), Ivan Perisic (25′) dhe Mauro Icardi, por në asnjërin rast nuk arritën golin.

Atë që se bëri Interi e bënë vendasit, të cilët në rastin e parë shënuan për epërsinë e tyre me rezultat 1-0.

Shkëputja perfekte e Falcinellit (Getty Images)

Ishte sulmuesi Diego Falcinelli, i cili shënoi një gol të bukur me kokë në minutën e 34-të, pasi më parë u shërbye për mrekulli nga Matteo Politano dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Edhe pjesa e dytë nisi furishëm për mysafirët, të cilët pas vetëm katër minutave lojë patën mundësi ta barazojnë rezultatin, por kapiteni Icardi goditi dobët nga pika e bardhë dhe topi u ndal nga portieri Consigli.

Icardi humbi penalltinë (Getty Images)

Në vazhdimin e kësaj pjese, Luciano Spalletti dërgoi gjithë skuadrën në sulm në kërim të barazimit, por kjo nuk pati sukses pasi mbrojtja e vendasve ishte e pathyeshme dhe në fund arritën një fitore të madhe me rezultat minimal 1-0.

Pas kësaj humbje, Interi mbetet në pozitën e tretë me 40 pikë, ndërsa Sassuolo ngjitet në vendin e 14-të me 20 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Nerazzurrët e presin në shtëpi Lazion, teksa Sassuolo udhëton te Roma. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit