Interi është duke tentuar që me çdo kushte të transferojë Federico Chiesan nga Fiorentina në këtë verë.

Nerazzurët ka kohë që po tentojnë të transferojnë anësorin, mirëpo rivali nga Serie A ka refuzuar deri më tani të heq dorë nga shërbimet e tij.

Calciomercato raporton tani se Interi është i gatshëm që të ofrojë Radja Nainggolanin, që aktualisht është në huazim te Cagliari.

Fiorentina do të pajtohet të lë lojtarin të largohet, mirëpo kërkon 50 milionë euro për kartonin e tij.

'Luftë' ofertash për Federico Chiesan nga gjigantët evropianë 'Luftë' ofertash për Federico Chiesan nga gjigantët evropianë

Por, Interi dëshiron që të dy skuadrat të pajtohen me shkëmbimin e lojtarëve dhe ata të paguajnë një shumë rreth dhjetë milionë euro.

Kujtojmë se në garë për Chiesan është edhe Juventusi, gjersa dëshira e lojtarit është që t’i bashkohet Zonjës së Vjetër. /Telegrafi/