LAJMI I FUNDIT:

Interi nuk e lëshon vendin e dytë, fiton me lehtësi ndaj Napolit

Interi nuk e lëshon vendin e dytë, fiton me lehtësi ndaj Napolit
Inter vs Napoli (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Interi ka fituar 2-0 kundër Napolit në kuadër të javës së 37-të në Serie A.

Reklama

Pas vetëm 11 minutash lojë në Giuseppe Meazza, Nerazzurët kaluan në epërsi me anë të Danilo D’Ambrosios që u asistua nga Cristiano Biraghi.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol, derisa në të dytë kishte një ritëm edhe më të lartë.

Inter vs Napoli (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Edhe pse ishte duke udhëhequr, Interi nuk i ndali sulmet ndaj portës së mysafirëve, derisa këta të fundit dukeshin si të shpërqendruar.

Për të qetësuar Antonio Conte që ishte ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 56-të, ishte Lautaro Martinez.

Sulmuesi argjentinas (74′), shënoi golin e dytë për vendasit, duke u gjetur mjaftë mirë nga Nicolo Barella.

Inter vs Napoli (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Deri në fund të dy skuadra kishin shanse të mira për gol, mirëpo nuk arritën t’i konkretizonin ato.

Pas javës së 37-të, anteri është ne vendin e dytë me 79 pikë, derisa Napoli në të shtatin me 59 sosh.

Në xhiron e fundit (38), skuadra që drejtohet nga Conte takohet me Atalantan, ndërsa napolitanët do kenë punë me Lazion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori