LAJMI I FUNDIT:

Interi në kërkim të trajnerit të ri, në krye të listës kroati Ivan Juric që rivalizon Jose Mourinhon

Interi në kërkim të trajnerit të ri, në krye të listës kroati Ivan Juric që rivalizon Jose Mourinhon

Interi nuk po duket shumë më mirë këtë sezon nën drejtimin e Simone Inzaghit, ndaj me arsye po përmendet gjithnjë e më shumë në Itali mundësia e shkarkimit të tij.

Reklama

Interi është aktualisht skuadra e katërt në Serie A dhe prej kohësh ka humbur të gjitha shanset kur bëhet fjalë për të luftuar për Scudetton.

Megjithatë, Nerazzurrët janë ende në lojë për dy trofe, Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Italisë, dhe Inzaghi përballet me një sfidë më shumë se kërkuese.

Pesë sulmues që Interi mund t’i sjellë si partner i Lautaros në sezonin e ardhshëm
Lexo po ashtu Pesë sulmues që Interi mund t’i sjellë si partner i Lautaros në sezonin e ardhshëm

Kandidatët e mundshëm për zëvendësimin e tij tashmë po shfaqen në media dhe sipas La Repubblica, një prej tyre është edhe trajneri kroat Ivan Juric.

Juric dikur ka punuar në Inter si ndihmës i Gianperio Gasperinit, ndërsa si trajner kryesor ka drejtuar Mantovan, Crotonen, Genoan, Veronan dhe Torinon.

Përveç Juricit, për postin e trajnerit të Interit në garë janë edhe Thiago Motta (Bologna), Jose Mourinho (Roma) dhe Roberto De Zerbi (Brighton). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori