LAJMI I FUNDIT:

Interi në janar do të transferojë Gervinhon

Interi në janar do të transferojë Gervinhon

Interi është duke biseduar me Parmën për transferimin e sulmuesit Gervinho.

Reklama

Dy skuadrat e mëdha italiane ishin në bisedime për lojtarin edhe në ditët e fundit të afatit kalimtar veror.

Por marrëveshja mes palëve nuk është arritur për shkak të kohës së paktë që kishin në dispozicion.

Megjithatë mediat italiane kanë raportuar se transferimi i Gervinhos te Interi do të finalizohet në janar.

Neroazzurët janë gati të shkëmbejnë lojtarin me sulmuesin e tyre të ri Andrea Pinamonti i cili ishte i huazuar te Genoa edicionin e kaluar.

Marrëveshja mes dy klubeve është shumë afër të arrihet, pasi mbeten vetëm edhe disa detaje sa i përket sulmuesit italian Pinamonti ku Interi ka kërkuar një klauzolë ku mund ta riblejë atë në të ardhmen.

Ndërkohë sa i përket Gervinhos, sulmuesi nga Bregu i Fildishtë i ka kthyer përgjigje pozitive Interit për t’iu bashkuar në janar.

33-vjeçari pritet që me kalimin te Interi të nënshkruajë kontratë për një vit e gjysmë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori