LAJMI I FUNDIT:

Interi mposht Lazion, rikthehet në pozitën e parë

Interi mposht Lazion, rikthehet në pozitën e parë
Inter. (FOTO: Rosi/Getty Images)

Interi ka arritur ta marr edhe një fitore, duke e mposhtur Lazion në derbin e javës së pestë të Serie A me rezultat 1-0.

Reklama

Djelmoshat e Antonio Contes kanë vazhduar me seri perfekte, duke marr pesë fitore nga pesë ndeshjet e para në Serie A dhe duke u kthyer si lider në renditje.

Zikaltërit e nisën më mirë takimin, ku kërkonin të vinin sa më parë të goli.

Pamje nga ndeshja . (Foto: Marco Rosi/Getty Images)

Zhvillohej minuta e 23-të kur një harkim i bukur i Cristiano Biraghit gjeti kokën e Danilo D’Ambrosios që shënoi për 1-0.

Pas golit të pranuar Lazio kishte tri raste shumë të mira, por në të tria në vend ishte Samir Handanovic.

Provuan Joachim Correa dy herë dhe Felipe Caicedo, por assesi të gjetët porta.

Pamje nga ndeshja . (Foto: Marco Rosi/Getty Images)

Pjesa e dytë ishte shumë e mirë, ku të dy skuadrat luajtën futboll të hapur dhe me shumë raste.

Politano, Barella dhe Lukaku kishin raste të mirë për Interin, por Thomas Strakosha ishte në vend.

Pamje nga ndeshja . (Foto: Marco Rosi/Getty Images)

Në anën tjetër me Immobillen ka mundur ta marr një barazim, por që gjuajtjet e tij nuk qëlluan cakun.

Interi tani ka 15 pikë, ndërsa Lazio ka shtatë pikë pas pesë ndeshjes. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori