Interi fiton me përmbysje ndaj Parmas

(Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi ka bërë një rikthim sensacional në minutat e fundit të ndeshjes kundër Parmas për të fituar me rezultat 2-1.

Një rast të mirë shënimi në minutat e para të takimit e pati Gervinho, mirëpo goditja e tij nga brenda zonës shkoi jashtë portës. Mirëpo, dy minuta më pas, i njëjti futbollist e zhbllokoi rezultatin me një solo aksion.

Në pjesën e dytë të takimit u vështirësuan gjërat për Nerazzurrët, pasi Tommaso Berni u përjashtua me karton të kuq (68’).

Mirëpo, përkundër inferioritetit numerik në fushë, zikaltrit arritën ta barazojnë rezultatin me golin e Stefan de Vrij (84’).

Forcat në fushë u barazuan kur Juraj Kucka u përjashtua me karton të kuq, ndërsa Interi e përmbysi rezultatin. Alessandro Bastoni ishte golashënues (87’).

Interi mbetet në vend të tretë në tabelë me tetë pikë më pak se lideri Juventus. Ndërkaq, Parma është gjashtë pikë larg zonës evropiane. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës