LAJMI I FUNDIT:

Inter – Spal, shiten 60 mijë bileta? Entuziazëm i madh te Nerazzurët!

Inter – Spal, shiten 60 mijë bileta? Entuziazëm i madh te Nerazzurët!

Duket se entuziazmi dhe besimi në shtëpinë e Interit po rritet në mënyrë sensacionale.

La Gazzetta dello Sport shkruan se Nerazzurët qysh në ditën e parë të shitjes së biletave për këtë ndeshje kanë arritur të shesin plot 50 mijë bileta.

Një rekord ky në vete për një ndeshje që nuk konsiderohet derbi.

Lajmet e fundit rreth Interit
Lexo po ashtu Lajmet e fundit rreth Interit

Duket se thirrja e Spallettit për përkrahje të tifozëve është pritur mirë prej këtyre të fundit që pritet të mbushin stadiumin Giuseppe Meazza.

Nerazzurët sipas sportives italiane presin që deri në ditën e ndeshjes të shiten afro 60 mijë bileta, që është shumë impresive duke marrë parasysh shumë faktorë.

Interi ka fituar dy ndeshjet e para ndaj Fiorentinës dhe Romës në mënyrë bindëse duke shënuar 6 gola dhe duke pranuar vetëm 1 gol, teksa ndaj Romës zikaltrit regjistruan një përmbysje spektakolare.

Pesë ndeshjet e ardhshme të Interit janë si vijojnë:

Inter – Spal
Crotone – Inter
Bologna – Inter
Inter – Genoa
Benevento – Inter

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori