Interi arriti fitore ndaj Saplit me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza.

Golat për skuadrën e Luciano Spallettit i shënuan Matteo Politano (68′) dhe Roberto Gagliardini (77′).

Më i miri ishte Gagliardini, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Politano, Cedric Sorares, Samir Handanovic dhe Dalbert.

Matteo Politano gjatë një momenti të ndeshjes Inter-Spal (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Ai që dëshpëroi në këtë takim ishte mesfushori portugez, Joao Mario.

Te mysafirët më i miri ishte mbrojtësi Kevin Bonifazi, por edhe mesfushori qendror Pasquale Schiattarella, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të skuadrat:

Inter:

Spal:

Interi në vendin e katër ka vetëm një pikë më pak se Milani një pozitë më lartë dhe në xhiron e ardhshme të dy skuadrat do të ndeshjen për derbin e Milanos. /Telegrafi/