LAJMI I FUNDIT:

Inter 2-0 Napoli, nota e Elseid Hysajt dhe të tjerëve

Inter 2-0 Napoli, nota e Elseid Hysajt dhe të tjerëve
Inter vs Napoli (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Interi e ka mposhtur 2-0 Napolin në kuadër të javës së 37-të në Serie A.

Reklama

Golat për Nerazzurët i shënuan Danilo D’Ambrosio dhe Lautaro Martinez.

Interi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.82, derisa Napoli u vlerësua me 6.31.

Interi nuk e lëshon vendin e dytë, fiton me lehtësi ndaj Napolit
Lexo po ashtu Interi nuk e lëshon vendin e dytë, fiton me lehtësi ndaj Napolit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte D’Ambrosio që u notua me 7.6.

Paraqitje pozitive kishte edhe Elseid Hysaj që u vlerësua me 6.5.

Në anën , dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Kalidou Koulibaly që u notua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Napolit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/