Interi e ka mposhtur 2-0 Napolin në kuadër të javës së 37-të në Serie A.

Golat për Nerazzurët i shënuan Danilo D’Ambrosio dhe Lautaro Martinez.

Interi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.82, derisa Napoli u vlerësua me 6.31.

Interi nuk e lëshon vendin e dytë, fiton me lehtësi ndaj Napolit Interi nuk e lëshon vendin e dytë, fiton me lehtësi ndaj Napolit

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte D’Ambrosio që u notua me 7.6.

Paraqitje pozitive kishte edhe Elseid Hysaj që u vlerësua me 6.5.

Në anën , dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Kalidou Koulibaly që u notua me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Interit (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Napolit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/