LAJMI I FUNDIT:

Inter 2-0 Benevento: Notat e lojtarëve, Gjimshiti më i miri në skuadrën e tij

Inter 2-0 Benevento: Notat e lojtarëve, Gjimshiti më i miri në skuadrën e tij
Goli ndaj Beneventos ishte i pari sezonal për Ranocchian, ai ka luajtur gjashtë ndeshje në total (Foto: Getty Images)

Më në fund Interi fitoi, këtë herë ndaj Beneventos me rezultat 2-0 në Serie A.

Reklama

Golat u shënuan nga Milan Skrinar (66′) dhe Andrea Ranocchia (69′).

Katër gola: Asnjë mbrojtës nuk ka shënuar më shumë gola se Skriniar në Serie A këtë sezon (Foto: Getty Images)

Dyshja mbrojtëse ishin nga më të mirë në fushë, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Joao Cancelo, Matias Vecino dhe Roberto Gagliardini.

Te Benevento më i miri ishte mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, pastaj Guilherme.

Shqiptari tjetër Ledian Memushaj nuk luajti për asnjë minutë në këtë takim.

Vlen të theksohet se në javën tjetër Interi luan ndaj Milanit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Inter:

Benevento:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori