Viti 2017 ishte viti kur qyeti i Pejës vendosi të kurorëzoj më të bukurën e këtij qyteti Erza Jusajn, vajzën e biznesmenit shqiptar, Shkelzen Jusaj – pronar i Petrol Company dhe i rrjetit të restoranteve “Be Happy”.

Erëza Jusaj përpos bukurisë që e ka të trashëguar ka aftësi edhe për modelizëm, edhe pse rrallë dhe pa kompensim ka marrë pjesë në disa sfilata të ndryshme për emra të njohur në Kosovë, po ashtu edhe shumë pjesëmarrje në reklama të ndryshme televizive.

Pejania kishte pranuar ftesë për të marrë pjesë në garën e Miss Universe, mirëpo ende nuk i kishte mbushur të 18-at, e cila gjë ishte kriter obligativ e kësaj gare bukurie.

Zeshkania në mbrëmjen e së shtunës ka mahnitur të gjithë të pranishmit të cilët shoqëruan maturantët e “Mehmet Akif” në parakalimin e tyre në Prishtinë.

Maturantja që mori vëmendjen e të gjithëve ishte Erëza Jusaj me bukurinë saj, me një fustan shumë të rrallë dhe mahnitës të punuar nga duart e arta të Aferdita Noberda, e pamundur ishte t’iu iknim edhe detajeve të cilave bukuroshja ku kishte dhënë rëndësi si këpucat të markës Dolce@Gabbana, qantë Miu Miu dhe bizhuteria e sajë shumë unike.

17 vjeçarja Erëza Jusaj rrjedhë nja një familje biznismenësh shumë të suksesshëm, të cilët njihen si shumë të ndershëm dhe shumë të respektuar.

Bukuria e sajë dhe vijat trupore nuk duan shumë koment, në fotografitë që ka publikuar Erëza në rrjetet sociale shihet se padyshim asaj i takon epiteti si “Maturantja e vitit 2019”.

Më poshtë mund të shikoni disa nga fotografitë e Erëza Jusajt nga mbrëmja e maturës.