LAJMI I FUNDIT:

Insigne është bërë lojtari më i paguar në MLS, ndërsa presidenti i Toronto FC shfrytëzoi një metodë unike të transferimit

Insigne është bërë lojtari më i paguar në MLS, ndërsa presidenti i Toronto FC shfrytëzoi një metodë unike të transferimit
(Foto: Twitter/Toronto FC)

Lorenzo Insigne është bërë futbollisti më i paguar në histori të MLS duke arritur marrëveshje për t’iu bashkuar Toronto FC në fund të këtij sezoni.

Reklama

Sulmuesi i Napolit ka nënshkruar marrëveshje katërvjeçare, nga e cila do të përfitojë një total prej 53 milionë eurosh.

Presidenti i Toronto FC, Bill Manning, vendosi ta transferonte fituesin e ‘Euro 2020’ duke e kërkuar futbollistin në faqen Transfermarkt, ku kërkonte lojtarë që u përfundonin kontratat.

Insigne do të përfitojë rreth 13 milionë euro në sezon, ndërsa do të jetë pjesë e klubit kanadez nga muaji korrik.

Zyrtare: Lorenzo Insigne nënshkruan me Toronton
Lexo po ashtu Zyrtare: Lorenzo Insigne nënshkruan me Toronton

“Hyra në faqen Transfermarkt dhe shikoja ekipin përfaqësues të Italisë dhe lojtarët që u përfundonin kontrata. Lorenzo ishte njëri prej lojtarëve që mbetnin pa kontratë. Fillova t’i shkruaja lojtarët që ishin të klasit botëror që mendoja se do të kishin vlerë komerciale në treg”.

“Pastaj ia prezantova bordit të MLSE një vizion pesëvjeçar për atë se çfarë duhet të bëjmë për të rigjallëruar klubin tonë. Dhe Lorenzo Insigne ishte emri i parë në atë listë”, citon The Toronto Sun fjalët e Manning. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori