LAJMI I FUNDIT:

Iniesta: Do të doja që këto ndjenja të ishin të përhershme

Iniesta: Do të doja që këto ndjenja të ishin të përhershme
(Getty Images)

Andres Iniesta i është gëzuar titullit të fundit të La Ligas me fanellën e Barcelonës dhe natyrisht se ky është një prej çasteve që do ta mbajë mend shumë gjatë.

Mjeshtri spanjoll i mesfushës të premten bëri të ditur se do të largohet nga skuadra, të cilës ia fali gjithë karrierën si lojtar profesionist.

(Foto: Getty Images)

Dhe natyrisht se të dielën mbrëma, kur Blaugranët e fituan titullin për edicionin 2017/2018 në kampionatin spanjoll, i gjithë stadiumi Riazor i duartrokiste numrit 8.

Të gjitha lajmet për Andres Iniestan
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për Andres Iniestan

“Është një ndjenjë që nuk shkruhet, si në aspektin personal, ashtu edhe si sportist, nuk ka fjalë që mund ta shprehin këtë dashuri të madhe nga njerëzit, madje edhe në momente të vështira (pasi Deportivo La Coruna ra nga liga)”.

“Një falënderim të përjetshëm, sepse është gjë shumë e bukur. Kjo lëvizje nuk ka të bëjë me ndërrimin e opinionit, por jam duke e bërë vendimin më të sinqertë për mua dhe për klubin”.

(Foto: Getty Images)

“Përfundimi i sezonit me këto ndjenja para Kampionatit Botëror dhe me një aventurë tjetër përpara, do të doja të ishte e përjetshme. Do të doja të mos përfundonte kurrë, por gjithçka ka një fillim dhe një fund”, ka deklaruar Don Andres.

Kapiteni do t’i zhvillojë edhe katër ndeshje si lojtar i Barcelonës para se t’i japë fund qëndrimit 22 vjeçar në Camp Nou. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori