Idrizi: Me angazhim dhe disiplinë arritëm te fitorja

Trepça ’89 ka arritur të marrë fitore pas gjashtë ndeshjeve në Albi Mall Superligë, pasi ka mposhtur Drenicën me rezultat 1-0.

E goli i shumëpritur erdhi 13 minuta nga fundi i ndeshjes kur realizoi Armend Gashi për 1-0.

Trajneri i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi tha se ishte e rëndësishme që nuk pësuan gol dhe morën tre pikët që donin.

“Me rëndësi që sot nuk pësuam gol, por sigurisht se është një fitore e madhe për ne. Duhet nganjëherë edhe neve të na buzëqeshë fati”.

“Drenica u mbrojt mirë, por me angazhim dhe disiplinë arritëm të fitojmë tre pikë të rëndësishme në këtë ndeshje”, tha Idrizi.

Pas kësaj fitore Trepça ’89 metet në vendin e nëntë në tabelë me 15 pikë, sa kanë edhe Malisheva dhe Dukagjini në pozitat tetë dhe shtatë.

Ndeshjen e ardhshme Trepça ’89 do të luaj në udhëtim te Ferizaj, derisa Drenica pret Dukagjinin e Klinës. /Telegrafi/

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij