Idris Elba ka hedhur poshtë thashethemet se ai është në kujdes intensiv në gjendje kritike, pasi rezultoi pozitiv me coronavirus.

Aktori, 47-vjeç, zbuloi se testoi pozitivisht për COVID-19 këtë javë pavarësisht se tregoi fare pak simptoma.

Ndërsa ai vazhdon të krijojë më shumë kontakte me fansat gjatë kohës së karantinës në shtëpi, Elba u mor në pyetje në lidhje me një video dhe histori të rreme për shëndetin e tij që shfaqeshin në YouTube dhe Facebook.

Kur një nga ndjekësit e tij në Twitter paralajmëroi aktorin për një histori në Facebook që pretendonte se ai ishte “në kujdes intensiv duke luftuar”, Elba thjesht u përgjigj: “Nuk është e vërtetë”.

Një tjetër ndjekës i shqetësuar në Twitter ka shkruar, “Dikush postoi një video në YouTube duke thënë se jeni në gjendje kritike për virusin COVID-19. Ju lutemi flisni për këto thashetheme të rreme”.

“Kjo nuk është e vërtetë. Tani jam mirë. Faleminderit që më tregove”, u përgjigj Elba.

“Ende nuk kam treguar simptoma. Unë jam mirënjohës për këtë”, ka thënë ndër tjerash aktori të premten pasdite.

“Kam pasur dhimbje koke dhe dhembje në trup ditën kur kam testuar por kjo ka qenë ajo”, shtoi ai.

Idris Elba njofton fansat për shëndetin e tij me një video të ndarë në rrjetet sociale Idris Elba njofton fansat për shëndetin e tij me një video të ndarë në rrjetet sociale

Të hënën, Elba shkoi në Twitter për të njoftuar statusin e tij pozitiv të coronavirusit, duke u bërë thirrje ndjekësve të qëndrojnë në shtëpi në një përpjekje për t’i ndaluar ata të kontraktojnë ose përhapin COVID-19. /Telegrafi/