Robert de Niros nuk do të mund ta plotësojë një ëndërr të kamotshme.

Aktori hollivudian ka pasur të dëshirë që një ditë ta grushtojë presidentin e sapozgjedhur amerikan, Donald Trump.

“A do ta grushtoje tani Donald Trumpin?” e pyeti Jimmy Kimmel, De Niron “sepse tani arrestohesh për këtë veprim, apo jo?”, tha aktori, transmeton Telegrafi.

“Tani nuk mund ta bëjë sepse është president. Duhet ta respektoj këtë pozitë”, ka thënë De Niro.

De Niro ishte mysafir në emisionin e Jimmy Kimmel ndërsa ka folur edhe jetë private dhe karrierës artistike. /Telegrafi/