LAJMI I FUNDIT:

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët e klubeve Olympiacos dhe Buduqnost, kanë vajtuar të mërkurën terroristët serbë të vrarë të dielën në Banjskë.

Tifo-grupi “Varvari” që shquhet për qëndrim proserb, ka paraqitur emrat e tre terroristëve të vrarë serbë.


Poshtë emrave të tyre këta huliganë kanë shkruar “lavdi heronjve”. “Varvari” është tkurrur në dhjetëra përkrahës në vitet e fundit, ndërsa edhe ndaj Llapit kishin bërë provokime të kësaj natyre.

Pas disa orësh edhe tifozët e Olimpiacosit kanë shfaqur një banerku  shkruhej: “Kosova është Serbi”.

Grupi i ultrasve “Gate 7” ishin ata që shfaqën këtë baner, ndërsa njihen për vëllazërinë e tyre me tifozët e Crvena Zvezdës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arteta pranon të “sakrifikojë” një futbollist, për të nënshkruar me një tjetër

Arteta pranon të “sakrifikojë” një futbollist, për të nënshkruar me një tjetër

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Djali i Ibrahimovicit stërvitet për herë të parë me kombëtaren, gazetarëve u ndalohet të flasin me të

Djali i Ibrahimovicit stërvitet për herë të parë me kombëtaren, gazetarëve u ndalohet të flasin me të

Ndërkombëtare
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

Ndërkombëtare
Varane shumë afër largimit nga Manchester United

Varane shumë afër largimit nga Manchester United

Premier League
Kalo në kategori