Hugo Lloris reagon për zëvendësimin pas pjesës së parë në humbjen turpëruese nga Newcastle

Hugo Lloris ka pranuar se Tottenhamit i mungonte lufta pasi pësuan një humbje poshtëruese 6-1 ndaj Newcastle në St James’ Park.

Newcastle kaloi në epërsi 5-0 pas vetëm 21 minutash, me Jacob Murphy dhe Alexander Isak që shënuan dy herë dhe Joelinton gjithashtu në listë.

Harry Kane shënoi golin ngushëllues për Spurs në fillimin e pjesës së dytë, përpara se zëvendësuesi Callum Wilson të çonte rezultatin në 6-1 për Newcastlen me prekjen e tij të parë.

Tottenham e gjeti veten poshtë 5-0 pas një hapjeje katastrofike në 21 minutat e ndeshjes

Lloris, i cili u zëvendësua në pjesën e parë me një lëndim të muskujve të kofshës, pranoi se ekipi i Spurs duhej të kërkonte falje për paraqitjen e tyre.

“Është shumë e turpshme, duhet t’u kërkojmë falje tifozëve”, deklaroi Lloris për Sky Sports. “Ne nuk treguam një fytyrë të mirë sot. Ne nuk mund të krahasonim performancën e Newcastles”.

“Ne ishim vonë në të gjitha aspektet. Kemi humbur plotësisht pjesën e parë të lojës. Sot është vërtet e dhimbshme. Nuk bëhet fjalë për taktikë, nuk mund të luftonim”.

Lexo po ashtu Vetëm 10 minuta kishin kaluar nga starti i ndeshjes: Tifozët e Tottenhamit u larguan nga stadiumi St James' Park

“Newcastle pati një paraqitje të shkëlqyer. Ata ishin shumë agresivë dhe sulmues. Është e vështirë të vlerësohet. Kishte mungesë krenarie. Për të pësuar katër gola në 20 minuta. Nuk mundëm as të reagonim dhe të ktheheshim”.

“Mund të përpiqemi të gjejmë justifikime, por gjëja e parë është, na mungon lufta. Në futboll, nëse shkon pa dëshirën për të treguar agresivitet, e bën shumë të vështirë”.

“Nuk mund të fshihemi pas problemeve të klubit. Ne jemi profesionistë, por sot ka munguar shumë. Ka pasur një ndryshim në nivel mes Newcastle dhe Tottenham”.

Kapiteni i Tottenham, Hugo Lloris tha se skuadrës i mungonte krenaria pasi u mposht nga Newcastle.

“Kemi dy ndeshje të tjera shumë të vështira dhe do të rikthehemi”, ka shtuar më tej francezi.

Spurs mbeten të pestit në Ligën Premier pas humbjes, por tani janë gjashtë pikë prapa Newcastle dhe Manchester United në garën për kualifikimin në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes