LAJMI I FUNDIT:

Hughes: Shaqiri është lojtar i madh, ekipi ka ngritur nivelin falë tij

Hughes: Shaqiri është lojtar i madh, ekipi ka ngritur nivelin falë tij
STOKE ON TRENT, ENGLAND - NOVEMBER 04: Xherdan Shaqiri of Stoke City celebrates with team mates after scoring his sides first goal during the Premier League match between Stoke City and Leicester City at Bet365 Stadium on November 4, 2017 in Stoke on Trent, England. (Photo by Matthew Lewis/Getty Images)

Xherdan Shaqiri është duke kaluar nëpër një formë fantastike në këtë fillim edicioni.

Reklama

Anësori nga Kosova, ka shfaqur klasin e tij dhe ka kontribuar në gjashtë gola për Stoke Cityn.

Gjilanasi ka arritur ta dërgojë dy herë topin në rrjetë, ndërsa në katër raste të tjera ka asistuar për bashkëlojtarët e tij.

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes e ka ngritur në qiell Shaqirin pas paraqitjeve të mira në Ligën Premier.

Mark Hughes (Foto/Getty Images)

“Shaqiri që në start të këtij edicioni ka pasur formë të mirë edhe në ndeshje por edhe në stërvitje”.

Sipas trajnerit të Stoke Cityt, nuk ka qenë e lehtë për të të shpërthejë menjëherë në kampionatin anglez.

“Për lojtarët kreativë nuk është fare e lehtë të shpërthejnë në Ligën Premier në fillimin e tyre. Shaqiri është një lojtar i madh dhe tejet i talentuar por edhe presioni është gjithmonë prezent tek ai”, tha Hughes.

Xherdan Shaqiri duke festuar golin e shënuar ndaj Newcastle (Foto/Getty Images)

“Falë Shaqirit edhe pjesa tjetër e ekipit ka ngritur nivelin këtë edicion. Falë paraqitjeve të Xherdanit ne këtë vit jemi më të mirë”, deklaroi Hughes.

Pas 11 ndeshjeve në kampionatin anglez, Stoke City ka grumbulluar 12 pikë duke shënuar tri fitore, tri barazime dhe ka pësuar pesë humbje.

Në fundjavë, Xherdan Shaqiri me shokë do të luajnë në udhëtim tek Brighton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori