LAJMI I FUNDIT:

Hughes i beson Shaqirit

Hughes i beson Shaqirit

Trajneri i Stoke Cityt, Mark Hughes, ka thënë se ka besim te Xherdan Shaqiri dhe reparti i sulmit për ndeshjen kampionale kundër Southamptonit.

Reklama

Stoke City, të shtunën (sot) luan në shtëpi kundër Southamptonit (16:00), në kuadër të xhiros së 30-të në Premier League.

“Do të jetë një ndeshje e fortë, por dallimin kundër Southamptonit do ta bëjë reparti ynë i sulmit, i cili pothuajse gjithmonë ndihmohet nga Shaqiri”, ka thënë Hughes.

Shaqiri 24-vjeçar, para fillimit të këtij edicioni u transferua te Stoke dhe në 22 ndeshje kampionale ka shënuar tri gola e ka shpërndarë pesë asistime.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Liga e Kampionëve
Fitore spektakolare e Real Madridit në

Fitore spektakolare e Real Madridit në "Diego Armando Maradona" në një përballje me shumë raste shënimi

Liga e Kampionëve
“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori