LAJMI I FUNDIT:

Hugh Jackman në rolin e senatorit amerikan në filmin “The Front Runner”

Hugh Jackman në rolin e senatorit amerikan në filmin “The Front Runner”
Hugh Jackman (Foto: Dia Dipasupil/Getty Images for SCAD/Guliver)

Është publikuar paraqitja e parë e shkurtër ndërkombëtare e dramës biografike amerikane, “The Front Runner”.

Reklama

Aktori Hugh Jackman luan rolin kryesor në këtë film, ndërsa e portretizon një senator, i cili bie nga gara presidenciale për shkak të një afere dashurie.

Gary Hart (Jackman) është protagonisti kryesor, një politika nga jeta reale, skandali i të cilit nxiti shkrime të shumta rreth jetës private të politikanëve.

Hart ka qenë një senator karizmatik nga Kolorado, i cili u bë kandidat i Demokratëve dhe favorit në garën presidenciale të vitit 1988.

Lajmet për Hugh Jackman
Lexo po ashtu Lajmet për Hugh Jackman

Gjithçka shkoi sipas planit derisa nuk u zbulua për një aferë dashurie që i kushtoi me humbjen e postit të presidentit.

Regjinë e “The Front Runner” e ka bërë Jason Reitman, ndërsa skenarin e kanë shkruar Matt Bai dhe Jay Carson.

Hugh Jackman (Foto: Cindy Ord/Getty Images for SCAD/Guliver)

Krahas Jackmanit, në këtë film luajnë edhe Vera Farmiga, J. K. Simmons, Mark O’Brien, Molly Ephraim dhe shumë të tjerë.

Drama do të jepet premierë më 21 nëntor në kinematë amerikane dhe pastaj do të nisë shfaqjen në vendet tjera të botës. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Kalo në kategori