LAJMI I FUNDIT:

Huddersfield siguron inkuadrimin në Ligën Premier pas dramës së penalltive (Foto)

Huddersfield siguron inkuadrimin në Ligën Premier pas dramës së penalltive (Foto)

Huddersfield Toën u promovua në Ligën Premier pas fitores ndaj Reading me rezultat 4-3 pas penalltive në finalen e “Play-Off” të luajtur në Wembley.

Reklama

Ndeshja filloi me një ritëm të gjallë, por asnjëri ekipi nuk mund të shënonte gol në kohën e rregullt, por as në kohën shtesë.

Zyrtare: Brighton & Hove Albion për herë të parë në Ligën Premier
Lexo po ashtu Zyrtare: Brighton & Hove Albion për herë të parë në Ligën Premier

Kështu, dy skuadrat u desh ta kërkojnë fatin e promovimit në Ligën Premier në lotarinë e goditjeve të penalltive.

Skuadra e Huddersfield u tregua më e saktë në gjuajtjen e penalltive, duke triumfuar në fund me rezultat 4-3 dhe duke siguruar promovimin në nivelin më të lartë të futbollit anglez.

Gëzimi e futbollistëve të Huddersfield pas përfundimit të penalltive

Huddersfield bëhet skuadra e tretë që inkuadrohet në Ligën Premier, pasi më parë inkuadrimin e kishin siguruar Neëcastle United dhe Brighton and Hove nga pozita një dhe dy. /Telegrafi/

Futbollistët e Readingut të mërzitur pas humbjes!

Në trend Sport

Më shumë
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Kalo në kategori