LAJMI I FUNDIT:

Hovenier ‘selfie’ me nxënësit e shkollës “Xhemajl Mustafa”, te shtatorja e presidentit Bill Clinton në Prishtinë

Hovenier ‘selfie’ me nxënësit e shkollës “Xhemajl Mustafa”, te shtatorja e presidentit Bill Clinton në Prishtinë

Të hënën në Prishtinë është shënuar Dita e Presidentit.

Reklama

Me këtë rast, presidentja Vjosa Osmani, së bashku me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, kanë vizituar shtatoren e presidentit Bill Clinton.

Hovenier tha se Clinton ishte thellësisht i lumtur për veprimet që kishte bërë, për t’ia dhënë Kosovës një shans për të ndërtuar një të ardhme më të mirë.

Shënohet Dita e Presidentit, Osmani: Kosova dhe SHBA-të kanë lidhje të forta e të pathyeshme
Lexo po ashtu Shënohet Dita e Presidentit, Osmani: Kosova dhe SHBA-të kanë lidhje të forta e të pathyeshme

“I nderuar që i bashkohem Vjosa Osmanit në nderimin e shtatores së Presidentit Bill Clinton në Ditën e Presidentëve të SHBA-së! Presidenti Clinton ishte thellësisht mirënjohës për pjesën e tij në sigurimin që Kosova të kishte një shans për të ndërtuar një të ardhme më të mirë. Sot, ne e shohim atë vizion në veprim.”, thuhet në postimin e ambasadës amerikane në Facebook.

Pjesë e këtij manifestimi ishi edhe nxënësit e shkollës “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë./Telegrafi/