LAJMI I FUNDIT:

Shënohet Dita e Presidentit, Osmani: Kosova dhe SHBA-të kanë lidhje të forta e të pathyeshme

Shënohet Dita e Presidentit, Osmani: Kosova dhe SHBA-të kanë lidhje të forta e të pathyeshme

Sot në Prishtinë është shënuar Dita e Presidentit. Presidentja Vjosa Osmani tha se kjo ditë u shënua me iniciativën e Shoqatës Historike të Shtëpisë së Bardhë së bashku me ambasadorin Jeff Hovenier.

Reklama

“Me iniciativën e Shoqatës Historike të Shtëpisë së Bardhë e së bashku me Ambasadorin Hovenier dhe fëmijët e shkollës ‘Xhemajl Mustafa’ shënuam Ditën e Presidentit, si dhe festuam lidhjen e fortë e të pathyeshme në mes të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar presidentja.

Osmani ka shkruar se presdienti Clinton ishte zëri i popullit të Kosovës në ditë të vështira.

“Presidenti Clinton u bë zëri i popullit të Kosovës në ditët tona më të vështira. Sakrifica e popullit tonë si dhe mbështetja e Shteteve të Bashkuara ishin përcaktuese për lirinë dhe pavarësinë e Republikës sonë”, u shpreh Osmani. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Lajme
Serbët vazhdojnë protestat në Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok

Serbët vazhdojnë protestat në Zveçan, Leposaviq e Zubin Potok

Lajme
Abazi për zhvillimet në veri: Po krijohet klimë që në zgjedhjet e ardhshme viktima Kurti të dal më i votuari

Abazi për zhvillimet në veri: Po krijohet klimë që në zgjedhjet e ardhshme viktima Kurti të dal më i votuari

Lajme
Arrestohen dy serbë në veri – policia u gjeti dhe konfiskoi armë, flamuj serb e emblema nacionaliste

Arrestohen dy serbë në veri – policia u gjeti dhe konfiskoi armë, flamuj serb e emblema nacionaliste

Kronika e Zezë
Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Lajme
Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Situata në veri, Kurti sot mban takim me Borrellin dhe Lajçakun në Bratisllavë

Lajme
Kalo në kategori