LAJMI I FUNDIT:

Houston Rockets dhe Milwaukee Bucks pa probleme, marrin fitoret e treta ndaj Jazz e Pistons

Houston Rockets dhe Milwaukee Bucks pa probleme, marrin fitoret e treta ndaj Jazz e Pistons
James Harden dhe Austin Rivers. (Foto: Gene Sweeney Jr./Getty Images/Guliver)

Houston Rockets nuk ka pasur probleme as në ndeshjen e tretë ndaj Utah Jazz.

Reklama

Të udhëhequr nga James Harden, Rockets kanë triumfuar në fushën e Jazz me rezultat 101:104 për ta marrë fitoren e tretë në po aq ndeshje në Play Off.

Harden udhëhoqi skuadrën e tij me Double Double prej 22 pikëve, 10 asistimeve e katër kërcimeve.

Me lojë të mirë u dallua edhe Chris Paul që shënoi 18 pikë, ndërsa Clint Capela kontribuoi me 11 pikë e 11 kërcime.

Donovan Mitchell ishte fantastik për vendasit me 34 pikë, pesë asistime e gjashtë kërcime, por që nuk mjaftuan për fitore.

Rockets tani i duhet vetëm edhe një fitore për ta eliminuar Jazz.

Fitoren e tretë në po aq ndeshje e ka marrë edhe Milwaukee Bucks që ka triumfuar me 16 pikë epërsi ndaj Detroit Pistons 103:119.

Kris Middletoon me 20 pikë si dhe Eric Bledsoe e Brook Loopez me nga 19 të tjera ishin më meritorët për fitoren e Bucks.

Tani Milwaukee synon të marrë edhe një fitore për të kaluar tutje pasi aktualisht është duke udhëhequr 3-0 në seri ndaj Pistons. /Telegrafi/

Rezultatet:

Detroit Pistons – Milwaukee Bucks 103:119

Utah Jazz – Houston Rockets 101:104

San Antonio Spurs – Denver Nuggets 103:117

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers 108:112

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

UEFA kërkon të kufizojë shthurjen ekonomike në transferime dhe paga, Liga Premier pritet të jetë më e goditura

Ndërkombëtare
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori