LAJMI I FUNDIT:

“House of the Dragon” – çfarë mund të presin fansat e serialit të shumëpritur?

“House of the Dragon” – çfarë mund të presin fansat e serialit të shumëpritur?

Pak ditë më parë ka debutuar posteri promovues për serialin ‘spinoff’ (një seri televizive që vjen pas dhe ndërlidhet me një seri televizive të suksesshme) të “Game of Thrones”, “House of the Dragon”.

Derisa fansat e serisë së famshme presin me padurim publikimin e tij, tashmë janë dhënë detaje se çfarë mund të pritet nga pjesa e re.


“The Night King” nga “Game of Thrones” është një nga personazhet më ikonë në kulturën pop.

Foto: HBO

Edhe pse ai tmerroi shikuesit për një dekadë gjatë gjithë 8 sezoneve, vdekja e tij pa shkaktuar ndonjë shkatërrim të rëndësishëm zhgënjeu shumë fansa.

Sidoqoftë, dizajni i personazhit ishte i mahnitshëm dhe artistët e grimit bënë një punë të përsosur për ta bërë atë të dukej kërcënues në ekran.

Prandaj, nuk duhet të jetë befasi kur një tjetër personazh ikonë nga Stranger Things të marr frymëzim nga dizajni i “The Night King”, për të krijuar të njëjtin efekt të tmerrshëm.

Foto: HBO

Një personazh i ri fiktiv e sezonit të “Stranger Things” mund të jetë krijuar nga kompania e kozmetikës protetike e kryesuar nga Barrie Gower, e cila më parë kishte fituar tre çmime “Emmy” për “Game of Thrones”.

Gower ishte përgjegjës për dizajnin dhe përbërjen e “The Night King”, dhe po punon gjithashtu në “House of The Dragon” të ardhshëm.

Në një intervistë të fundit me Digital Spy, Gower zbuloi se çfarë mund të presim nga ‘spinoff’-i i ardhshëm.

Foto: HBO

“Ne përfunduam sezonin e parë të House of the Dragon në janar. Pra, ne ishim të përfshirë në serinë e parë të kësaj. Dhe ne kemi disa personazhe për të bërë për këtë. Unë mendoj… përsëri, nuk mund të themi shumë për të, por mendoj se e vetmja gjë që mund të themi është se, duke hyrë në të, është padyshim një histori krejtësisht e ndryshme nga Game of Thrones – sidoqoftë e krijuar vite më parë”, tha ai.

Publikohet posteri dhe data e shfaqjes së serialit të shumëpritur “House of the Dragon”
Lexo po ashtu Publikohet posteri dhe data e shfaqjes së serialit të shumëpritur “House of the Dragon”

“Skenaret janë të pabesueshme. Ata janë vërtet të pabesueshëm. Dhe do të jetë shumë emocionuese të shohësh se si do të pritet. Por është me të vërtetë e shkruar mirë, dhe ka disa histori fantastike. Kjo është gjithçka që mund të them, për këtë”, tha tutje ai.

Theksojmë që seriali do të debutojë me 21 gusht të këtij viti në HBO Max. /Telegrafi/

Foto: HBO

Në trend Magazina

Më shumë
Situata me Bucin, Santiana 'shpërthen' sërish në lot

Situata me Bucin, Santiana 'shpërthen' sërish në lot

Magazina
Motra e Bucit komenton lojën e tij me Santianën: Nuk njihen nga jashtë, nuk shkojnë në atë masë që të shkatërrojnë gjithçka

Motra e Bucit komenton lojën e tij me Santianën: Nuk njihen nga jashtë, nuk shkojnë në atë masë që të shkatërrojnë gjithçka

Magazina
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori lë pak vend për imagjinatë në veshjen e tejdukshme gjatë pjesëmarrjes në Art Basel Miami

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori lë pak vend për imagjinatë në veshjen e tejdukshme gjatë pjesëmarrjes në Art Basel Miami

Magazina
“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

Magazina
Edona James debaton me Bleron: Je manipulues, do t’i nxjerri krejt të zezat

Edona James debaton me Bleron: Je manipulues, do t’i nxjerri krejt të zezat

Magazina
Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Magazina
Kalo në kategori