Cineplexx organizon eventin “Horror Night” me premierën e super-horrorit Scream i cili po cilësohet si filmi më i miri që nga origjinali.

Njëri prej filmave të shumë pritur horror për këtë vit po arrin në Cineplexx! Me këtë rast kinemaja ka përgatitur një event special për premierën e këtij filmi, eventin Horror Night. Ky event do të mbahet në të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, duke filluar nga ora 18:00. Për një eksperiencë sa më reale dhe të argëtueshme për publikun, kinemaja do të këtë atmosferë horrori të inspiruar nga ky film. Gjithashtu nuk do të mungoj edhe vetë vrasësi, “Ghostface”.

Ngjarja e filmit vazhdon 25 vite pas një varg vrasjesh brutale të cilat tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, California. Një vrasës i ri që mban maskën “Ghostface” fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit dhe Sidney Prescott duhet të kthehet për të zbuluar të vërtetën. Aktoret kryesor në këtë film janë Neve Campbell (Sidney Presccot), Courteney Cox dhe David Arquette, treshja e famshme e cila luan në filmat e Scream që nga viti 1996.

Cineplexx gjithashtu ka organizuar një lojë shpërblyese për t’i fituar dy bileta VIP në eventin Horror Night, ku mund të bëheni pjesë e lojës këtu:

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx Kosovo, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 14:30.