LAJMI I FUNDIT:

Historia u shkrua në sfidën mes Milanit dhe Fiorentinës: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A

Historia u shkrua në sfidën mes Milanit dhe Fiorentinës: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A

Senzacioni i Milanit, Francesco Camarda, ka bërë historinë teksa u bë lojtari më i ri në histori të Serie A që ka debutuar pasi këtë e bëri vetëm në moshën 15 vjeçare.

Ai u fut në lojë nga banka rezervë në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes ndaj Fiorentinës në “San Siro”.


I lindur dhe i rritur në qytetin e Milanit, ai ka shënuar një mori golash për Primaveran me fanellën e “Rossonerëve”, me lojtarë që ishin të paktën dy vjet më të moshuar se ai.

Ai ka shënuar shtatë gola në 13 paraqitje për Milan Primavera këtë sezon, duke përfshirë tre prej tyre në Ligën e të Rinjve të UEFA-së.

Ky rekord mbahej paraprakisht nga lojtari Wisdom Amey i cili aktivizohet në radhët e Bolognas. Amey ishte futur në lojë ndaj Genoas në maj të vitit të kaluar në moshën 15 vjeçare dhe 274 ditë.

Vetëm katër ditë më i madh ishte në debutimin e tij sulmuesi i Genoas, Pietro Pellegri, i cili u aktivizua ndaj Torinos.

Milan fiton me rezultat minimal ndaj Fiorentinës në “San Siro”
Lexo po ashtu Milan fiton me rezultat minimal ndaj Fiorentinës në “San Siro”

Lojtari më i ri që ka debutuar për Milanin deri tani ishte Gianluigi Donnarumma, i cili në moshën 16-vjeçare u zgjodh për të startuar ndaj Sassuolos në tetor të vitit 2015./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori