LAJMI I FUNDIT:

Hisen Berisha ‘ngacmon’ Adelina Ismailin në emision: “Ushtrinë time do ta bëj” ma ke kushtuar mua, sepse po e bëja ushtrinë në atë kohë

Hisen Berisha ‘ngacmon’ Adelina Ismailin në emision: “Ushtrinë time do ta bëj” ma ke kushtuar mua, sepse po e bëja ushtrinë në atë kohë
Hisen Berisha dhe Adelina Ismaili (Foto: RTK/YouTube)

I ftuar në emisionin e njohur “Show i Së Premtes”, deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, ka bërë një rrëfim të hapur dhe të detajuar për karrierën e tij politike dhe angazhimin e tij gjatë luftës së Kosovës.

Gjatë këtij rrëfimi, ai ka shpalosur anët më pak të njohura të jetës së tij publike dhe kontributin e tij në luftën për pavarësi.


Në një moment të papritur të emisionit, Berisha ua drejtua moderatores Adelina Ismaili me një pyetje që ka tërhequr vëmendjen e të gjithë atyre që ndoqën intervistën.

“A do e tregosh se kujt ia ke kushtuar këngën ‘Një sykaltër shumë e desha’?”, pyeti ai, duke aluduar te hiti i famshëm i Adelina Ismailit, “Ushtrinë time do ta bëj”. Në mënyrë të papritur dhe jo pa një dozë humor, Berisha shtoi: “Ma ke kushtuar mua sepse në atë kohë kam qenë duke e formuar ushtrinë, dhe më ke dënuar për ta çliruar Kosovën”.

Ndërsa Ismaili filloi të qeshte në shenjë përgjigjeje, ajo tha se ka një histori të vërtetë mbi këtë këngë – por që nuk e tregoi duke lënë publikun të “besonte” mbi versionin satirik të deputetit të PDK-së.

Kënga në fjalë, e cila konsiderohet një nga kolonat zanore të atyre viteve të vështira, ishte në fakt dedikim për presidentin historik, Ibrahim Rugova, dhe ende mban një vend të veçantë në zemrat e shqiptarëve. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Romeo Veshaj reagon pas eliminimit nga Big Brother: U jam mirënjohës të gjithëve, ju dua shumë

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Njihet për veshjet luksoze - Françeska Murati me dukjen më të shtrenjtë në finalen e Big Brother

Njihet për veshjet luksoze - Françeska Murati me dukjen më të shtrenjtë në finalen e Big Brother

Magazina
Kalo në kategori