LAJMI I FUNDIT:

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin “Xhorxh Bush”!

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin “Xhorxh Bush”!

Në përkrahje masive të shqipeve kuqezi në përballjen e rëndësishme të Shqipërisë kundrejt Italisë nga ora 21:00, Prishtina Football Fest po sjell ekskluzivisht artisten e madhe shqiptare Shkurte Fejza, me këngën e saj “Mora Fjalë” tashmë të kthyer në një himn rrëqethës në
stadiumet tona shqiptare.

Bëhuni gati për super emocione, aty ku do të jehojë gjithçka shqip në Sheshin “Xhorxh Bush”, në mbështetje të Kombëtares sonë Shqiptare.

Për më shumë përditësime, ndjekni faqet zyrtare të KD Events & Communications dhe Prishtina Football Fest.


Shqipëria merr pjesë për herë të dytë në Kampionatin Evropian, ku ndeshjen hapëse e ka kundër Italisë në Dortmund.

Po ashtu në Grupin B, ku bën pjesë Shqipëria dhe Italia, janë pjesë edhe Spanja dhe Kroacia.

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori