Në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është hedhur shorti për ndeshjet e sezonit të ri 2019/20 në Ipko Superligën e Kosovës.

Sot (e mërkurë), më 31 korrik, në selinë e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri për IPKO Superligë dhe për Ligën e Parë.

Shorti për elitën e futbollit është tërhequr nga orën 13:00, derisa gjysmë ore më vonë do të bëhet edhe tërheqja e shortit për Ligën e Parë.

Të gjitha lajmet rreth Superligës së Kosovës Të gjitha lajmet rreth Superligës së Kosovës

Ndeshjet më interesante të javës së në Superligë do të jenë ato të derbive lokale në mes të kampionit Feronikelit dhe Drenicës dhe nën-kampionit Prishtinës me Flamurtarin.

Kampionati i ri në Superligë do të nisë më 17 gusht, ndërkohë klubet e Ligës së Parë garat do t’i nisin më 24 gusht.

Çiftet e javës së parë: 

Flamurtari  – Prishtina 
Drita  – Ferizaj 
Dukagjini – Ballkani 
Feronikeli  – Drenica 
Llapi  – Vushtrria 
Trepça ‘89  – Gjilani 

/Telegrafi/