LAJMI I FUNDIT:

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, përballje të zjarrta për gjigantët evropianë

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, përballje të zjarrta për gjigantët evropianë

Në qytetin e bukur të Nyonit në Zvicër është hedhur shorti për çerekfinalen e garës së dytë më të madhe evropiane për klube, Ligës së Evropës.

Reklama

Klube të mëdha kanë mbetur në garë si Roma, Juventus, Manchester United, Feyenoord, Sevilla e Bayer Leverkusen.

Por tanimë të gjitha skuadrat kanë mësuar kundërshtarët për këtë fazë të garave dhe pritet të ketë ndeshje shumë interesante.

Manchester United do të takohet sërish me një skuadër spanjolle, ku kësaj radhe përballet me Sevillan.

Gjiganti italian Juventus do të përballet me portugezët e Sporting Lisbonës, derisa fati i ka buzëqeshur Bayer Leverkusenit që përballet me befasinë Union Saint-Gilloise.

Do të ketë një përsëritje të finales së Ligës së Konferencës, pasi Feyenoord Roterdam do të përballet me Romën. /Telegrafi/ 

Çiftet çerekfinale të Ligës së Evropës:

Manchester United – Sevilla

Juventus – Sporting Lisbon

Bayer Leverkusen – Union Saint-Gilloise

Feyenoord – Roma

Në trend Sport

Më shumë
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

Zbulohet plani i largimeve me transferimeve të reja të Atletico Madridit këtë verë

La Liga
Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Sevilla – Roma: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Barcelona shpreson të huazojë Messin nga klubi i ardhshëm i argjentinasit

Ndërkombëtare
Kalo në kategori