LAJMI I FUNDIT:

Herolind Shala: Fitore shumë e rëndësishme, na kthen entuziazmin dhe moralin

Herolind Shala: Fitore shumë e rëndësishme, na kthen entuziazmin dhe moralin
Reklama

Herolind Shala ndihet i lumtur pas fitores së Përfaqësueses së Kosovës ndaj Moldavisë në kuadër të Ligën së Kombeve.

Kosovës ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e gjashtë apo të fundit të grupeve në edicionit të dytë të Ligës së Kombeve dhe kjo fitore ka bërë që Dardanët të mbesin pjesë e Ligës C.


Goli i vetëm në këtë përballje erdhi në minutën e 31-të nga Lirim Kastrati dhe kjo fitore e ka bërë të lumtur mesfushorin Herolind Shala.

Kosova e mbyll me fitore ndaj Moldavisë edicionin e dështuar në Ligën e Kombeve, mbetet në Ligën C
Lexo po ashtu Kosova e mbyll me fitore ndaj Moldavisë edicionin e dështuar në Ligën e Kombeve, mbetet në Ligën C

“Ishte fitore shumë e rëndësishme”, ka thënë fillimisht Shala në intervistën pas ndeshjes.

“Na janë nevojitur tre pikët dhe kjo fitore ishte për t’u kthyer entuziazmin dhe moralin. Treguam karakter dhe ishte fitore e rëndësishme”.

Kosova 1-0 Moldavia, notat e lojtarëve – Lirim Kastrati më i miri
Lexo po ashtu Kosova 1-0 Moldavia, notat e lojtarëve – Lirim Kastrati më i miri

“Me paraqitjen në pjesën e parë jam i kënaqur, pasi krijuam raste”.

“Në pjesën e dytë nuk krijuam shumë, i patëm dy raste të mira, me Edonin dhe Lirimin, ku kemi mundur të shënojmë, por nuk ia arritëm”, përfundoi mesfushori. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori