Hendboll: Prishtina fitoi përballjen me Vëllaznimin

(Foto: kosovahandball.info)

Ndonëse ka nisur mirë ndeshjen, Vëllaznimi nuk ia doli të bëj befasi në kryeqytet. Të hënën mbrëma, Prishtina fitoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat 35-29. Ishte kjo ndeshje e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll.

Gjakovarëve u takoi fillimi i ndeshjes. Krijuan epërsi deri në tri gola, kurse në avantazh ishin deri në minutën e 15-të.

Më pas Prishtina mori kontrollin në lojë dhe pjesa e parë përfundoi 18:14. Në pjesën e dytë mysafirët më së shumti u afruan në tri gola.

Alot Agon Bajqinovci e Lulzim Shabani ishin më efikasët te Prishtina. Bajqinovci i realizoi 10 gola, ndërsa Shabani 8. Kapiteni Oltion Beshiri shtoi 7 gola.

Ardi Halili realizoi 8 gola për Vëllaznimin. 5 i kishte Florian Rexha, ndërsa nga 4 i shënuan Egzon Lluka, Mali Luzha dhe Arbër Neziri.

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës