Zurichu nuk e ka nisur mirë sezonit të ri në Superligën e Zvicrës, duke pësuar humbje nga Young Boys me rezultat 2-1.

Reklama

Në këtë ndeshje u paraqitën edhe tre futbollistë nga Kosova: Benjamin Kololli, Toni Domgjoni dhe Hekuran Kryeziu.

Ky i fundit u ndëshkua me karton të kuq, pas një ndërhyrje që bëri në minutën e 56-të.

Mesfushori kosovar e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme këtë sezon, ndërsa do të mungojë në ndeshjen e radhës.

Në anën tjetër, Benjamin Kololli e ka nisur duke shënuar gol, por në fund të pjesës së parë e ka pësuar një mëndim.

Reklama

Futbollisti i Kosovës ka pësuar dëmtim në minutën e 44’ dhe është zëvendësuar.

Klubi ende nuk ka dhënë ndonjë detaj shtesë për gjendjen e lojtarit.

Reklama

Të kujtojmë që kanë mbetur më pak se 20 ditë për ndeshjen e Kosovës ndaj Maqedonisë së Veriut, në “play-off”-in e Ligës së Kombeve.

Duhet shpresuar që lëndimi i Kolollit të mos jetë shumë serioz, pasi është një nga lojtarët kryesor të Kosovës./Telegrafi/