Ajo është tashmë një nga supermodelet më të njohura dhe më të bukura në botë – por pas vitesh të tëra që ka shfaqur figurën e saj të pabesueshme, Heidi Klum tani është gati të tregojë edhe talentin e saj muzikor.

Modelja e listës A është bashkuar me reperin, Snoop Dogg dhe dyshen e producentëve Weddingcake për një këngë debutues.

Kënga, e cila quhet “Chai Tea With Heidi” dhe do të publikohet të premten, ishte një nga qëllimet kryesore në listën e saj për vitin.

Foto: Rankin

Duke bërë gjithçka për të bërë përshtypje me debutimin e saj, videoklipi shoqërues është xhiruar nga fotografi i njohur, Rankin, shkruan The Sun.

Me një paraqitje të nxehtë në klip së bashku me reperin, Heidi dëshmon se ‘më pak është më shumë’ – duke u shfaqur pa sytjena nën fustanin e saj të tejdukshme, ndërsa Snoop zgjedh një xhaketë tipike ngjyrë portokalli të zbukuruar me gëzof.

Foto: Rankin

“Më pëlqen të dal jashtë zonës sime të rehatisë dhe të sfidoj veten, kështu që ishte diçka që padyshim po e konsideroja. Por e dija se ishte vetëm një person me të cilin doja të këndoja. Unë jam një fanse e madh e Snoop Dogg”, tha Heidi duke folur për aventurën e saj në botën e popit.

“E kontaktova për idenë dhe, për habinë dhe kënaqësinë time, ai më ftoi të vij në studion e tij. Më pëlqen një këngë që i bën njerëzit të duan të kërcejnë dhe të argëtohen dhe Snoop ndihmoi ta realizojë këtë”, shtoi modelja.

Foto: Rankin

“Ndonjëherë, më duhet të shtrëngoj veten për t’u siguruar që nuk po e ëndërroj këtë sepse është me të vërtetë një ëndërr e realizuar”, tha tutje ajo.

Këngës së Heidit do t’i bëhet gjithashtu një promovim duke u shfaqur si kënga titullare e serisë së 17-të të “German’s Next Top Model”. /Telegrafi/

Foto: Rankin