LAJMI I FUNDIT:

Hawks triumfon ndaj Celtics, Knicks dhe Nuggets marrin fitoret e radhës

Hawks triumfon ndaj Celtics, Knicks dhe Nuggets marrin fitoret e radhës

Janë mbyllur tre ndeshjet e radhës në kuadër të ‘Play-Off’ në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Reklama

Atlanta Hawks ka arritur t’i marrë një fitore Boston Celtics dhe ta ngushtoj epërsinë në 2-1.

Pas dy humbjeve në TD Garden, Hawks para adhuruesve të vet kanë mposhtur Celtics me tetë pikë diferencë 130:122.

Trae Young ka qenë më meritori për këtë fitore të Hawks me 32 pikë, gjashtë kërcime e nëntë asistime.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Paraqitj shumë të mirë kishte edhe Murray që e mbylli këtë sfidë me 25 pikë, gjashtë kërcime e pesë asistime.

Te skuadra mysafire më i miri në parket ishte si gjithmonë Jayson Tatum me 29 pikë, 10 kërcime e pesë asistime.

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe New York Knicks 99:79 ndaj Cleveland Cavaliers dhe tani janë në epërsi 2-1.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Ndërkohë Denver Nuggets duket se do të kryej shpejtë punë me Minnesotta Timberwolves, pasi tani janë në seri prej 3-0.

Nuggets në sfidën e tretë triumfuan ndaj Timberwolves me rezultat 111:120. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori