Harvey Barnes ka shënuar njërin ndër golat më të mirë të fundjavës në Ligë Premier, duke gjetur rrjetën vetëm 73 sekonda pasi Leeds kaloi në epërsi 1-0.

Raphinha hapi rezultatin në Elland Road me një goditje nga gjuajtja e lirë.

Por, më pas Leicester u përgjigj menjëherë që kur topi u rivë në lojë. Boubakary Soumare kaloi topin te Barnes dhe anësori i mrekullueshëm bëri punën e tij.

Ai goditi fuqishëm topin, duke e plasuar atë në qoshin e këndit të djathtë.

Portieri i Leeds, Iselin Mellier, vetëm e shikonte topin gjera përfundonte në rrjetën e tij, duke mos pasur mundësinë të ndalonte atë. /Telegrafi/