LAJMI I FUNDIT:

Harry Kane ka hyrë në histori të Bundesligës pas golit që shënoi ndaj Darmstadt

Harry Kane ka hyrë në histori të Bundesligës pas golit që shënoi ndaj Darmstadt

Harry Kane ka vendosur një rekord të ri në Bundesliga pasi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës për Bayern Munichun në duelin ndaj Darmstadtit.

Kapiteni i ‘Tre Luanëve’ shënoi golin e dytë të Bayernit në atë ballafaqim, teksa kampioni në fuqi i Gjermanisë mori një fitore të thellë me rezultat 5-2.


Golat e tjerë në këtë ndeshje për bavarezët i shënuan Jamal Musiala, Serge Gnabry dhe Mathys Tel duke përmbysur rezultatin pasi fillimisht ishte Darmstadt që kaloi në avantazh.

Që prej se u transferua nga Tottenhami, Kane ka vazhduar me formë fantastike tek Bayerni dhe tani numëron plotë 36 gola në 34 ndeshje në të gjitha garat.

Ish-sulmuesi i Tottenhamit gjithashtu kishte shënuar het-trik kur ekipi i Tuchel mposhti Mainzin me rezultat 8-1 javën e kaluar.

Harry Kane u përpoq me të gjitha forcat që të merrte tek Bayerni një tjetër bashkëlojtar nga Anglia
Lexo po ashtu Harry Kane u përpoq me të gjitha forcat që të merrte tek Bayerni një tjetër bashkëlojtar nga Anglia

Kane së fundmi u ftua nga përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, teksa Anglia po përgatitet për dy miqësoret që do t’i zhvillojë gjatë këtij muaji me Brazilin dhe Belgjikën.

Pasi u transferua pothuajse në fund të afatit kalimtar, Kane ka lënë prapa krahëve vështirësitë e adaptimit në Gjermani dhe këtë formë do të synojë që ta bart edhe me kombëtaren./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori