LAJMI I FUNDIT:

I harruar në ligën amerikane – Bojan Krkic shënon euro gol te Montreal Impacti nga afro 30 metra

I harruar në ligën amerikane – Bojan Krkic shënon euro gol te Montreal Impacti nga afro 30 metra

Bojan Krkic duket se ishte i harruar nga tifozët e futbollit, mirëpo ai është rikthyer me një euro gol.

Lojtari me pasaportë spanjolle e ka filluar edicionin në Major League Soccer në mënyrë më të mirë të mundshme, duke shënuar gol nga një distancë afro 30  metra.


Edhe pse Montreal Impact humbi 4-1 kundër New York Red Bulls, Krkic tregoi edhe një herë se klasi i qëndron ende në këmbët e tij.

Skuadra që drejtohet nga legjenda Thierry Henry kaloi në epërsi qysh në minutën e katërt me golin e spanjollit, mirëpo nuk arritën të mbanin epërsinë.

Vendasit më pas shënuan katër gola, për t’i marrë kështu tri pikë mjaftë të vlefshme në këtë edicion të ri të MLS. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori