Samir Handanovic ka folur për shiritin e kapitenit te Interi, që tashmë mbahet nga ai, duke shtuar se nuk është trofe, por është një përgjegjësi e madhe dhe një nder.

Portierit veteran i është dhënë shiriti i kapitenit pasi iu hoq Mauro Icardit. Handanovic foli për ndeshjen, duke thënë se nuk duhet të nënvlerësohet.

“Asgjë nuk mund të merret si e mirëqenë në futbollin modern. Momenti që futesh në lojë me qëndrimin e gabuar ose nënvlerëson kundërshtarin, ndryshon loja”.

Interi para ndeshjes me Handanovicin kapiten . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

“Unë mendoj se ne mund të përmirësohemi ende. Skuadra është e fortë, ne e humbim posedimin e topit shpesh në mënyrë banale dhe kjo i bën të gjithë të luajnë më mirë”.

Inter 4-0 Rapid, notat e lojtarëve: Shkëlqen Perisic Inter 4-0 Rapid, notat e lojtarëve: Shkëlqen Perisic

“Ju mund t’i shihni djemtë të cilët nuk kanë luajtur aq shumë këtë sezon, treguan se jemi gati. Ne e dimë se kemi nevojë për të gjithë lojtarët nëse duam të shkojmë larg në këtë stinor”.

Pamja nga ndeshja e sotme . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Handanovic u pyet nëse ai kishte ndryshuar qëndrimin ose qëndrimin e tij që kur u bë kapiteni i Interit.

“Shiriti nuk është një titull fisnikërie apo trofe. Është një përgjegjësi e madhe dhe nder”.

Fitore e thellë e Interit, kalon pa problem Rapidin e Vjenës Fitore e thellë e Interit, kalon pa problem Rapidin e Vjenës

“Ne nuk kemi nevojë vetëm për një person që e mban shiritin në dorë, sepse kemi nevojë për pesë apo gjashtë liderë, që e shtyjnë skuadrën përpara. Nuk ka rëndësi kush e mban shiritin”.

Festa e njërit prej golave . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

“Asgjë nuk ka ndryshuar për mua, unë vazhdoj të sillet ashtu siç bëra më parë”.

Zyrtare: Interi ja largon Icardit shiritin e kapitenit Zyrtare: Interi ja largon Icardit shiritin e kapitenit

“Natyrisht, sjellja e një kapiten është në qendër të vëmendjes. Nëse kam nevojë, dhe shpresoj se nuk do të duhet, do të hyj dhe do të bëj gjëra që kërkohet nga një kapiten në situata të caktuara”, ka thënë ai për Sky Sport Italia. /Telegrafi/