Fitore e thellë e Interit, kalon pa problem Rapidin e Vjenës

MILAN, ITALY - FEBRUARY 21: Andrea Ranocchia of FC Internazionale celebrates his goal with his team-mate Radja Nainggolan during the UEFA Europa League Round of 32 Second Leg match between FC Internazionale and SK Rapid Wien at San Siro on February 21, 2019 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Inter ka arritur fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rapidit të Vjenës duke e mposhtur me rezultat të thellë 4-0.

Interi kishte marrë një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë 1-0 nga udhëtimi në Vjenë.

Kësisoj Neroazzurrët ishin më të qetë dhe luajtën më mirë që nga fillimi i ndeshjes.

Vetëm pas 11 minutash lojë Interi arriti ta shënonte golin e parë në këtë takim.

Mbrojtësit austriak nuk e larguan topin mirë që shkoi te Vecino i cili me një gjuajtje të fortë shënoi për 1-0.

Matias Vecino dhe Ivan Perisic. (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi nuk u ndal pasi tetë minuta më vonë e arriti edhe golin e dytë në këtë sfidë.

Ishte qendërmbrojtësi Andrea Ranocchia që me një gjuajtje të fortë jashtë 16 metërshit realizoi për 2-0.

Rapid tentoi ta ngushtoi rezultatin në minutën e 43-të me Andrea Pavlovic, por Handanovic ishte në vend.

Në pjesën e dytë Interi e uli ritmin e ndeshjes duke pasur parasysh se kishte epërsi të lartë përballë Rapidit.

Rasti më i mirë iu dha kroatit Ivan Perisic në minutën e 69-të, por që goditja e tij u ndal nga shtylla.

Lautaro Martinez. (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Perisic nuk u ndal duke kërkuar golin dhe atë e gjeti 10 minuta para fundit të ndeshjes kur realizoi një gol të bukur pas asistimit nga Candreva.

Për golin e katërt dhe rezultatin përfundimtar në këtë takim u përkujdes italiani Matteo Politano që realizoi tre minuta para fundit të ndeshjes.

Kësisoj Interi pa problem eliminon Rapidin e Vjenës me rezultat të përgjithshëm 5-0 pas 180 minutash lojë.

Neroazzurrët kanë siguruar plasmanin në mesin e 16 skuadrave më të mira në Ligën e Evropës dhe tani janë në pritje të kundërshtarit të radhës. /Telegrafi/

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Barcelona kërkon që El Clasico të riluhet, kërkesë jo e rrallë për këtë edicion – pasi një tjetër derbi në Evropë ishte të njëjtës rrugë

Arrestohen dy lojtarë të së njëjtit klub në Ligën Premier nën akuzat për përdhunim