LAJMI I FUNDIT:

Gustavo Gomez dhe Jose Sosa kërkohen nga klubet turke

Gustavo Gomez dhe Jose Sosa kërkohen nga klubet turke
Reklama

Fenerbahce dhe Trabzonspor janë në bisedime me Milanin në përpjekje për transferimin e dyshes, Gustavo Gomez dhe Jose Sosa.

Sipas Gazzetta dello Sport, shefat e Fenerit janë në Milano dhe duan të arrijnë marrëveshje për mbrojtësin Gomez, i cili konsiderohet tepricë në San Siro pas angazhimit të Mateo Musacchios e Leonardo Bonuccit.


Milani i vë në shitje tre lojtarë, ata nuk stërvitësin me skuadrën
Lexo po ashtu Milani i vë në shitje tre lojtarë, ata nuk stërvitësin me skuadrën

Nga ana tjetër, Trabzon është pranë që të arrijë marrëveshje për transferimin e mesfushorit Sosa.

Ai nuk bën pjesë në planet e Vincenzo Montellas dhe pritet të kthehet në Turqi për katër milionë euro.

Sosa ka luajtur te Besiktasi gjatë viteve 2014-2016 dhe e njeh futbollin turk. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori