LAJMI I FUNDIT:

Guardiola tashmë ia ka hapur derën tre lojtarëve

Guardiola tashmë ia ka hapur derën tre lojtarëve
Getty Images

Manchester City përgatit të tjera largime gjatë këtij tregu të transferimeve.

Pas Aleksandar Kolarov, Nolito, Joe Hart dhe Pablo Zabaleta, Citizens do të vazhdojë me të tjera largime nga skuadra.

Pjesë e spastrimit pritet të jenë Kelechi Iheanacho, Eliaquim Mangala dhe Samir Nasri, të cilët nuk bëjnë më pjesë në planet e trajnerit Pep Guardiola, transmeton SS.

Spanjolli u ka komunikuar lojtarëve të diskutojnë me agjentët e tyre për të gjetur sa më parë një sistemim tek një klub i ri.

Për Mangala ka shprehur interesim Juventusit dhe marrëveshja mund të ndodh.


Në trend Sport

Më shumë
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

“Pse jo” – Ish-mbrojtësi i Barcelonës i cili po shkëlqen në Francë shprehet i gatshëm për rikthim

La Liga
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Ish-legjenda e Man United pretendon se Arteta do pranonte kalimin në “Old Trafford” nëse largohet Ten Hag

Premier League
Kalo në kategori