LAJMI I FUNDIT:

Guardiola: Pas Messit, ky është futbollisti më i mirë në botë

Guardiola: Pas Messit, ky është futbollisti më i mirë në botë

Bosi i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka punuar me një numër të madh futbollistësh, por beson se belgu Kevin de Bruyne është aq i mirë sa të gjithë ata, teksa vetëm Lionel Messi është përara tij.

Trajneri spanjoll mendon se Kevin de Bryne është futbollisti i dytë më i mirë në botë, pas yllit argjentinas, Lionel Messi.


“Ai është një nga lojtarët më të mirë që kam punuar me të”, ka thënë ish-trajneri i Barcelonës dhe Bayern Munich, transmeton Telegrafi.

Ky është futbollisti më i mirë në Ligën e Kampionëve sipas Guardiolas
Lexo po ashtu Ky është futbollisti më i mirë në Ligën e Kampionëve sipas Guardiolas

“Messi është i vetëm në tabelë, por Kevin është në tabelën e ardhshme dhe ai është me të drejtë deri atje”, ka deklaruar Guardiola.

Ndryshe, futbollisti belg po luan super ndeshje në këtë fillim kampionati, teksa në takimin e sotëm e shënoi një supergol nga goditja e dënimit. /Telegrafi/

guardiola

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori